OC w życiu prywatnym pozwoli Ci uniknąć wydatków związanych ze skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Jesteś szczęśliwym rodzicem dwójki cudownych urwisów, które są przyszłymi gwiazdami piłki nożnej? A może kolejnymi zwycięzcami jednego z turniejów Wielkiego Szlema? Zapewnij sobie środki na pokrycie kosztów wybitych szyb w oknach sąsiadów lub innych przedmiotów osób trzecich znajdujących sie w pobliżu Pamiętaj, że trafne strzały trzeba ćwiczyć, a najlepiej trenuje się w domu lub na podwórku.
Przyszłe gwiazdy polskiego sportu zajęły się treningiem i nie upilnowały Waszego psa, który pogryzł sąsiadkę? W tym przypadku również pomoże Ci polisa OC w życiu prywatnym, którą możesz kupić jako samodzielny produkt lub uzupełniający ubezpieczenie domu/mieszkania.
- Rodzin z dziećmi
- Właścicieli zwierząt domowych
- Osób aktywnych
- zalanie mieszkania sąsiada
- stłuczenie szyb w cudzym budynku
- pogryzienie przez Twojego psa
- uszkodzenie sprzętu hotelowego
- uszkodzenie smartfona gościa
Co to jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?
Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to polisa chroniąca przed finansowymi konsekwencjami wynikającymi ze szkód osobowych i rzeczowych, których przyczyną jest działanie ubezpieczonego, pod warunkiem że Ubezpieczony jest zobowiązany do ich naprawienia na podstawie odpowiedzialności za czyn niedozwolony regulowanej przepisami kodeksu cywilnego.
Przed czym chroni OC w życiu prywatnym?
Ubezpieczenie chroni posiadacza polisy oraz osoby bliskie razem z nim zamieszkujące i prowadzące gospodarstwo domowe w różnych sytuacjach, takich jak: wypadki samochodowe, uszkodzenia mienia, obrażenia cieła, a nawet szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe. Posiadając polisę OC, koszty naprawy oraz odszkodowania, jakie należy wypłacić poszkodowanym pokrywa ubezpieczyciel. Należy pamiętać, że górny limit wypłaty stanowi suma gwarancyjna. W ramach ubezpieczenia OC w życiu prywatnym możliwe jest zabezpieczenie przed sytuacjami wynikającymi z:
- opieki nad małoletnimi dziećmi, a także osobami upośledzonymi umysłowo;
- posiadania zwierząt za wyjątkiem tych hodowanych w celach zarobkowych;
- posiadania bądź użytkowania nieruchomości i urządzeń gospodarstwa domowego.
Jaki jest koszt OC w życiu prywatnym?
Wysokość składki ubezpieczenia w życiu prywatnym uzależniona jest od czynników ryzyka. To, jaki będzie koszt składki, powiązane jest więc z zadeklarowaną sumą gwarancyjną, zakresem i okresem ubezpieczenia, a także szkodowością. Decydując się jednak na zakup OC w życiu prywatnym online, możesz wybrać płatność jednorazową, jak i rozłożyć składkę na wygodne raty.
Czy warto mieć OC w życiu prywatnym?
Choć ubezpieczenie OC na życie nie jest polisą obowiązkową, warto zdecydować się na jej zakup. Ubezpieczenie w życiu prywatnym od InterRisk daje spokój i pewność, że w przypadku nieszczęśliwych wypadków nie musisz martwić się o wysokie koszty naprawy szkód, a także chroni Cię przed poważnymi problemami finansowymi. Jest to zatem inwestycja w bezpieczeństwo i stabilność finansową. Warto pamiętać także o uzupełnieniu ochrony OC w życiu prywatnym o ubezpieczenie ochrony prawnej.
W szerokim wachlarzu ubezpieczeń InterRisk na uwagę z pewnością zasługuje Ochrona Prawna, którą teraz oferujemy z szerszym zakresem pomocy. Wiemy, że zmieniają się realia życia, dlatego nasze rozwiązanie dostosowaliśmy pod kątem aktualnych potrzeb naszych klientów. Obecnie ubezpieczony w InterRisk uzyskuje pełniejszą ochronę, co ważne, przy niezmienionej cenie
Zarządzanie ryzykiem i doradztwo inżynieryjne w ubezpieczeniach korporacyjnych należy do zdań Zespołu InterRisk PRO, dlatego dziś zaprosiłam do rozmowy Jarosława Misiaka, który zarządza pracą tej jednostki, a w spółce pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Korporacyjnych ds. Technicznej Oceny Ryzyka.
Oddajesz nowemu lokatorowi klucze do mieszkania z duszą na ramieniu? Nie musi tak być! Nawet jeśli ostatnio, roztargniony najemca doprowadził do jego zalania. Życie płata figle i kreśli różne scenariusze, dlatego dziś przygotowaliśmy materiał poradnikowy dla osób wynajmujących swoje nieruchomości, jak i samych najemców.