Pogoda nie zawsze sprzyja uprawom. Lepiej się zabezpieczyć. Warto zapewnić sobie wsparcie wiarygodnego partnera. Rolnik, wykupując ubezpieczenie upraw, opłaca 35% składki, a pozostałą część pokrywa dopłata budżetu państwa. Nie ryzykuj utraty płynności finansowej.
- Rolników
- Przedsiębiorców rolnych
Ubezpieczamy:
- zboża
- rzepak
- kukurydzę
- buraki
- ziemniaki
- rośliny strączkowe
Możesz się ubezpieczyć od:
- gradu
- ognia
- przymrozków wiosennych
- ujemnych skutków przezimowania
- huraganu
- deszczu nawalnego
- pioruna
Co obejmuje ubezpieczenie upraw?
Decydując się na ubezpieczenie upraw, jako rolnik możesz ochronić plon główny, tj. część użytkową roślin uprawnych z danego pola, stanowiącą główny kierunek produkcji, w których powstała szkoda w wyniku wystąpienia ryzyk: huraganu, powodzi, deszczu nawalnego, gradu, pioruna, lawiny, obsunięcia się ziemi, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych lub ognia.
Czego nie obejmuje ubezpieczenie upraw?
Ubezpieczenie upraw rolnych od InterRisk pozwala na zabezpieczenie plonów, a tym samym zysków pochodzących z ich sprzedaży. Warto pamiętać, że polisa nie obowiązuje w przypadku szkód wynikających z:
- działań wojennych, stanu wojennego, wyjątkowego oraz wszelkich aktów terroryzmu;
- zanieczyszczenia środowiska naturalnego;
- winy umyślnej lub rażącego zaniedbania Ubezpieczonego, lub osób odpowiedzialnych;
- zaniechania lub rażąco niewłaściwego przeprowadzania zabiegów agrotechnicznych;
- opóźnienia zbiorów we właściwym terminie;
- prowadzenia prac melioracyjnych lub elektryfikacyjnych;
- działania szkodników lub chorób;
- zakłócenia w działaniu środków chemicznej ochrony roślin lub nawozów;
- naturalnego opadania owoców drzew i krzewów owocowych;
- spalenia się słomy pozostawionej po zbiorze.
Czy ubezpieczenie upraw jest obowiązkowe?
Wykupienie polisy upraw rolnych nie jest konieczne, biorąc pod uwagę obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Obowiązkowe ubezpieczenie upraw rolnych jest wymagane w przypadku, kiedy rolnicy korzystają z dopłat bezpośrednich. W takiej sytuacji obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenie na co najmniej połowę powierzchni upraw rolnych objętych dofinansowaniem. Innym przypadkiem, jest chęć ubiegania się o kredyt. Wtedy to bank bądź placówka finansowa może zobowiązać rolnika do zakupu stosownej polisy. Sprawdź także:
Jaki jest koszt ubezpieczenia upraw?
Koszt ubezpieczenia upraw uzależnione jest od powierzchni uprawy, gatunku, zakresu oraz miejsca ubezpieczenia. Składka dotowanego ubezpieczenia upraw rolniczych może być pomniejszona nawet o 65% początkowej wartości.
Pokrywamy koszty sądowe, w tym honorarium prawnika, gdy klient:
- broni własnych interesów w sprawach karnych lub o wykroczenie nieumyślne
- dochodzi swoich praw za doznaną szkodę na osobie lub mieniu, wyrządzoną czynem niedozwolonym
- dochodzi roszczeń z tytułu prawa własności, które zostało naruszone bezprawną ingerencją osób trzecich
- dochodzi roszczeń z tytułu nieuzasadnionego zakłócenia korzystania z nieruchomości wskutek oddziaływań ze strony nieruchomości sąsiednich
Bezpieczeństwo i zdrowie to priorytet każdego z nas. Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Warto zapewnić sobie i najbliższym ochronę przed skutkami następstw nieszczęśliwych wypadków oraz chorobami i ich konsekwencjami. W ramach dostępnego zakresu zapewniamy m.in.: świadczenia w przypadku zdarzeń spowodowanych oparzeniami i odmrożeniami.
W szerokim wachlarzu ubezpieczeń InterRisk na uwagę z pewnością zasługuje Ochrona Prawna, którą teraz oferujemy z szerszym zakresem pomocy. Wiemy, że zmieniają się realia życia, dlatego nasze rozwiązanie dostosowaliśmy pod kątem aktualnych potrzeb naszych klientów. Obecnie ubezpieczony w InterRisk uzyskuje pełniejszą ochronę, co ważne, przy niezmienionej cenie
Zarządzanie ryzykiem i doradztwo inżynieryjne w ubezpieczeniach korporacyjnych należy do zdań Zespołu InterRisk PRO, dlatego dziś zaprosiłam do rozmowy Jarosława Misiaka, który zarządza pracą tej jednostki, a w spółce pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Korporacyjnych ds. Technicznej Oceny Ryzyka.
Oddajesz nowemu lokatorowi klucze do mieszkania z duszą na ramieniu? Nie musi tak być! Nawet jeśli ostatnio, roztargniony najemca doprowadził do jego zalania. Życie płata figle i kreśli różne scenariusze, dlatego dziś przygotowaliśmy materiał poradnikowy dla osób wynajmujących swoje nieruchomości, jak i samych najemców.