Inwestujesz remontując lokal, a może zdecydowałeś się na budowę budynku dla swojej firmy lub pod wynajem? Postaw na solidne ubezpieczenie – Bezpieczna Inwestycja.
Gwarantujemy wysokie sumy ubezpieczenia, nawet do 15 mln zł.
Przedmiotem ubezpieczenia mogą być:
- Budynki w stadium budowy,
- Lokale w przebudowie.
- Firm, których łączna wartość majątku i obrotu nie przekracza 2 mln zł
Przedmiotem ubezpieczenia są realizowane na podstawie kontraktu, przez Ubezpieczającego lub Ubezpieczonego:
- Budynki przemysłowe lub magazynowe,
- Budynki budownictwa ogólnego,
- Budynki mieszkalne,
Co to jest ubezpieczenie Bezpieczna Inwestycja?
Ubezpieczenie budynku w budowie lub lokalu w przebudowie. Zakłada ochronę przed szkodami wynikającymi z uszkodzenia lub zniszczenia budynków i lokali w wyniku zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź czy katastrofa budowlana. Budynki bądź lokale objęte tym ubezpieczeniem są tymi, na które został podpisany kontralt z firmą remontową lub budowlaną.
Ochroną objęty jest Budynek i/lub Lokal na każdym etapie inwestycji, począwszy od rozpoczęcia prac budowlanych aż do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub nawet do momentu rozpoczęcia działalności w tym Budynku i/lub Lokalu.
Jaki zakres ubezpieczenia Bezpieczna Inwestycja oferujemy?
Łącznie z Budynkiem w trakcie budowy lub Lokalem w trakcie przebudowy, ubezpieczone są materiały, elementy lub urządzenia do wbudowania bądź zamontowania, w tym powierzone Ubezpieczającemu lub Ubezpieczonemu przez Inwestora lub zleceniodawcę.
Mienie objęte jest ubezpieczeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w miejscu określonym w umowie ubezpieczenia.
Wysokość Sumy ubezpieczenia powinna odpowiadać Wartości odtworzeniowej ubezpieczanego mienia i powinna odpowiadać: wartości określonej w kontrakcie budowlanym lub kontrakcie na przebudowę uwzględniając wartość prac budowlanych wraz z materiałami, elementami, urządzeniami do wbudowania bądź zamontowania w tym powierzone Ubezpieczającemu lub Ubezpieczonemu.
Umowa ubezpieczenia może zostać rozszerzona o:
- Szkody w wyniku Kradzieży z włamaniem:
- Stałych elementów wyposażenia ubezpieczonego Budynku i/lub Lokalu wbudowanych i/lub zamontowanych,
- przechowywanych w Budynku w budowie i/lub Lokalu materiałów, elementów lub urządzeń do wbudowania bądź zamontowania, w tym powierzonych Ubezpieczonemu przez Inwestora lub zleceniodawcę.
Suma ubezpieczenia w przedziale 3.000 – 50.000 zł
- Przedmiotem ubezpieczenia mogą być następujące nieuszkodzone szyby i inne przedmioty szklane, m.in.:
- oszklenie ścian i dachów,
- szyby okienne i drzwiowe, w tym przeciwwłamaniowe i kuloodporne,
- rurki neonowe i tablice świetlne,
- płyty ceramiczne, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne,
Sumy ubezpieczenia w przedziale 3.000 – 30.0000 zł
Ile kosztuje ubezpieczenie Bezpieczna Inwestycja?
Koszt ubezpieczenia Bezpieczna Inwestycja nie jest stały i zależy od wielu czynników związanych z oceną ryzyka. Wysokość podstawowej składki ubezpieczeniowej determinowana jest przede wszystkim przez: kwotę sumy ubezpieczenia, która wynika z wartości kontraktu, zakresu ochrony, który klient wybiera, rodzaj konstrukcji budynku (czy zawiera elementy łatwopalne?), historię szkodowości danego klienta czy obiektu. Wszystkie te elementy (ale nie tylko) razem wpływają na ostateczną kwotę składki.
Elektronika w wielu firmach odgrywa kluczową rolę. Biura naszpikowane są najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Co w sytuacji, gdy taki sprzęt ulegnie awarii i prowadzenie przedsiębiorstwa okaże się niemożliwe? Dziś podpowiadamy, jak właściciele firm mogą ustrzec się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.
Decyzja o ubezpieczeniu elektrowni fotowoltaicznej powinna opierać się na kilku kluczowych czynnikach, które sprawiają, że oferta jest atrakcyjna dla właściciela instalacji. W artykule podajemy powody, dla których warto rozważyć ubezpieczenie elektrowni fotowoltaicznej, jak i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zawieraniu tego typu polisy.
Jednym z tematów, który chcemy dziś poruszyć są zmodyfikowane zapisy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia w zakresie ryzyk budowlano-montażowych, które zostały wprowadzone w InterRisk. Wyjaśniamy, co się zmieniło i jaki był cel tych zmian.